Spotkanie Heracles kontra Feyenoord dnia 2023-12-17 13:30 na stadionie Erve Asito: wynik 0-4

Drużyna Heracles podejmowała drużynę Feyenoord w meczu rozgrywanym w ramach 16. kolejki Eredivisie na stadionie Erve Asito. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 4-0. Wynik na przerwę to 0-2, a mecz odbył się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 13:30.

Rozbudowana relacja z przebiegu meczu piłki nożnej

17 grudnia 2023 roku na stadionie Erve Asito odbył się mecz piłkarski pomiędzy zespołem Heracles a drużyną Feyenoord. Spotkanie to odbyło się w ramach rozgrywek Eredivisie, w 16. kolejce ligowej. Sędzią głównym tego starcia był Jeroen Manschot. Mecz zakończył się wynikiem 0-4 na korzyść gości, którzy pewnie pokonali gospodarzy. Wynik do przerwy również wyraźnie wskazywał na przewagę drużyny gości, gdyż na tablicy wyników widniał rezultat 0-2.

Przejdźmy teraz do samej relacji z meczu. Od samego początku gry zespół Feyenoord zdecydowanie narzucił swój styl, starając się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Już w 4. minucie meczu przewagę gości potwierdził Calvin Stengs, który zdobył pierwszego gola, wykorzystując asystę Santiago Giméneza. Gospodarze starali się odpowiedzieć, ale zespół z Rotterdamu nie pozostawił im zbyt wielu okazji do skutecznego ataku.

W 18. minucie ponownie świetną okazję wykorzystała drużyna gości, kiedy to Calvin Stengs ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystę zanotował Quido Hartman. Zespół Heracles próbował odrobić straty, jednak defensywa Feyenoord była dobrze ustawiona i nie pozwoliła gospodarzom na skuteczne zagrożenie bramce.

Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie, a wręcz przeciwnie, to zespół Feyenoord zdecydowanie zwiększył swoją przewagę. W 48. minucie Lorenzo Geertruida strzelił trzeciego gola dla gości, a asystę zanotował Denzel Hancko. W 60. minucie rezultat podwyższył Quinten Timber, który tym samym ustalił wynik meczu na 0-4 na korzyść drużyny z Rotterdamu.

Należy także wspomnieć o kartkach, jakie zostały pokazane przez sędziego podczas tego spotkania. Żółte kartki dostało trzech zawodników zespołu gospodarzy: Mario Engels w 41. minucie, Sem Scheperman w 74. minucie oraz Marko Vejinović w 88. minucie. Natomiast żółte kartki dla drużyny gości nie zostały podane.

Zatem, mimo zaciętej walki zespołu Heracles, to Feyenoord zasłużenie odniósł zwycięstwo na wyjeździe. Następne mecze dla Heracles to starcia z zespołami Waalwijk, FC Volendam i Ajax, natomiast dla Feyenoord czekają potyczki z zespołami Utrecht, NEC Nijmegen oraz Watford.